Jedná se o výběrovou dvojici kompaktních kondenzátorových mikrofonů NT 55.
NT55 je osazený 1/2" (nasunutou) mikrofonní kondenzátorovou vložkou použitou již ve světově známém mikrofonu RODE NT5. NT55 předkládá novou úroveň technologie, nízký šum a široký dynamický rozsah. NT55 je opatřen třípolohovým přepínačem vstupní citlivosti 0, -10 nebo –20 dB a třípolohovým frekvenčním filtrem, který umožňuje nastavení 75 nebo 150 Hz.
NT55 je vyroben pro použití v televizi, ve filmu, pro živé vysílání, divadlo či pro vytvoření jakéhokoliv záznamu v libovolném prostředí.
NT55 přichází v sadě se dvěma rozdílnými kondenzátorovými mikrofonními vložkami, které poskytují širokou škálu záznamů. K mikrofonu NT55 je nabízeno rozmanité příslušenství pro usnadnění umístění a propojení mikrofonu s nahrávacím zařízením.
Dodává se v transportním kufříku s mikrofonními držáky a vložkami s kulovou charakteristikou.
Parametry
| Barva | Stříbrná |
|---|---|
| Citlivost | -38 dB, re |
| Délka | 14,5 cm |
| Ekvivalentní hladina šumu | 15 dB-A |
| Frekvenční rozsah | 20 Hz - 20000 Hz |
| Hmotnost | 110 g |
| Jmenovitá impedance | 100 Ω |
| Konektor | XLR-3M |
| Materiál | Mosaz |
| Max spl (1% thd) | 136 dB SPL |
| Napájení | 48 V fantom |
| Průměr | 20 mm |
| Směrovost | Kardioidní, Všesměrový |
| Typ mikrofonu | Kondenzátorový |



